Silné búrky trápia Francúzsko a Švajčiarsko: Vyhasli aj dva ľudské životy | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Silné búrky trápia Francúzsko a Švajčiarsko: Vyhasli aj dva ľudské životy

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
16.06.2019 07:10

BERN - Nemecká turistka prišla v sobotu o život počas prudkej búrky v hornom Savojsku, zatiaľ čo ďalšia sa v dôsledku silnej búrky utopila v Ženevskom jazere v Švajčiarsku. Informáciu priniesla agentúra DPA s odvolaním sa na záchranárov.


Päťdesiatjedenročnú nemeckú turistku zabil vyvrátený strom, ktorý sa zrútil na jej obytný príves v kempingu vo francúzskom meste Taninges. Na druhej strane neďalekej hranice so Švajčiarskom zas zomrela žena, keď sa jej loď potopila v Ženevskom jazere uprostred búrky, ktorá priniesla dážď, krupobitie a záplavy. Nehoda sa stala pri prístave Vesenaz neďaleko od Ženevy.

 Muž, ktorý bol na tom istom rekreačnom plavidle, sa snažil doplávať na brehu a zohnať pomoc. Záchranárom sa však ženu nepodarilo zachrániť a jej telo našli na dne jazera. Vietor pri búrke podľa meteorologickej služby MeteoSwiss dosahoval rýchlosť viac ako 110 kilometrov za hodinu. V turistickom stredisku Interlaken v strednom Švajčiarsku bol v sobotu večer z bezpečnostných dôvodov až do skončenia búrky prerušený open-air festival Greenfield. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články