VIDEO Obchodný komplex v Bangkoku zachvátil požiar, hlásia mŕtvych | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

VIDEO Obchodný komplex v Bangkoku zachvátil požiar, hlásia mŕtvych

Zdroj: Repro foto YouTube/ สําเนียง สยาม
10.04.2019 15:23

BANGKOK - Požiar v jednom z najväčších obchodných komplexov v thajskom Bangkoku si vyžiadal najmenej dve obete a takmer dve desiatky zranených. Požiar v centre CentralWorld, v ktorom sa nachádzajú aj hotel a kancelárske priestory, bol malý, ale vyvolal evakuáciu komplexu. Oheň požiarnici uhasili rýchlo, dym z neho je však potrebné dostať z viacerých poschodí.


O obetiach informoval guvernér Bangkoku Assawin Kwanmuang. Najprv uviedol, že požiar neprežili traja ľudia, neskôr ale počet obetí znížil. Spoločnosť, ktorá Central World prevádzkuje, uviedla, že zosnulí sú jej zamestnanci. Mestská rozhlasová sieť Erawan Emergency Radio informovala, že zranenia utrpelo 17 ľudí.

Na fotografiách zverejnených na sociálnych sieťach možno vidieť ako z komplexu, ktorý sa nachádza na významnej križovatke v meste, vychádza hustý čierny dym, zatiaľ čo sa stovky evakuovaných zákazníkov zoskupili na susednom námestí.

Oheň vypukol počas dopravnej špičky a záchranné vozidlá sa tak museli k nemu dostať cez dopravnú zápchu. Central World informoval, že požiar vypukol okolo 17:40 miestneho času. S evakuáciou podľa stanovísk začali okamžite a hasiči oheň dostali pod kontrolu do pol hodiny. Podľa Assawina je predpoklad, že požiar vypukol v sklade dokumentov v jednej z budov, ktoré do komplexu patria. Komplex Central World je jednou z viacerých budov v Bangkoku, ktorú počas masových protivládnych protestov v roku 2010 podpálili podpaľači.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Twitter/May Wong,
VIDEO: YouTube/สําเนียง สยาม

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články