Štvrtok, 27. január 2022. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Blízky východ a severná Afrika potrebujú zahraničné investície, povedal jordánsky kráľ

Abdalláh II.Galéria fotiek (1)
Abdalláh II.
Zdroj: SITA

AMMÁN - Jordánsky kráľ Abdalláh II. vyzval v sobotu zahraničie, aby viac investovalo do Blízkeho východu a severnej Afriky, pretože investície zo zahraničia tento región potrebuje na to, aby si dokázal vytvoriť "svoju pozitívnu budúcnosť".


"To, čo sa deje v našej zemepisnej oblasti, má vplyv na celý svet," zdôraznil Abdalláh v otváracom príhovore zasadania Svetového ekonomického fóra (WEF) na tému Blízky východ a severná Afrika. Na rokovaniach v Konferenčnom centre kráľa Husajna ibn Talála na jordánskom východnom pobreží Mŕtveho mora sa zúčastňuje približne 1000 politikov, podnikateľov i predstaviteľov občianskej spoločnosti, približuje agentúra DPA.

"Naša ekonomická situácia je nádejná," povedal Abdalláh, pričom však poznamenal, že hospodárstvo Jordánska musí v poslednom čase riešiť závažné problémy spojené s utečeneckou krízou. V súčasnosti sa na území tejto krajiny nachádza približne 1,3 milióna utečencov zo Sýrie.

Témami dvojdňovej konferencia WEF sú nezamestnanosť, vojnové konflikty, hospodársky rozvoj a klimatické zmeny v blízkovýchodnom a severoafrickom regióne. Na otváracej ceremónii sa v sobotu zúčastnili aj generálny tajomník OSN António Guterres, palestínsky prezident Mahmúd Abbás či nigérijský prezident Muhammadu Buhari.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články