°C

Streda, 27. máj 2020. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Britská BBC prehrala spor s Porošenkom: Ukrajinskému prezidentovi zaplatí náhradu škody

Zdroj: SITA/Jim Hollander/Pool via AP
28.03.2019 19:20

LONDÝN - Britská spravodajská stanica BBC vo štvrtok oznámila, že ukrajinskému prezidentovi Petrovi Porošenkovi uhradí súdne trovy a výdavky v súvislosti so zverejnením materiálu, ktorý obsahoval nepravdivé tvrdenie, že za svoje prvé stretnutie s americkým prezidentom Donaldom Trumpom zaplatil 400.000 dolárov. Informovala o tom agentúra AFP.


Porošenko, ktorý sa v nedeľu uchádza o znovuzvolenie v prezidentských voľbách, v súvislosti so zverejnenými tvrdeniami zažaloval BBC za ohováranie. BBC vlani v máji informovala, že právnik prezidenta USA Michael Cohen dostal od sprostredkovateľov konajúcich v Porošenkovom mene najmenej 400.000 dolárov za zorganizovanie stretnutia s Trumpom. Trump prijal Porošenka v Bielom dome v júni 2017.

"Ospravedlňujeme sa pánovi Porošenkovi za spôsobené ťažkosti a súhlasili sme s tým, že mu zaplatíme náhradu spôsobenej škody, ako aj súdne výdavky," uviedla BBC vo vyhlásení na svojej webovej stránke. Výšku tejto sumy však BBC neoznámila. Porošenko prostredníctvom svojich právnikov odkázal, že zverejnený tvrdenia poškodili jeho "politickú a podnikateľskú" povesť a spôsobil mu "značné ťažkosti a nepríjemnosti". 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články