Používatelia dronov si môžu vydýchnuť: Nie všetci budete potrebovať bezpečnostné previerky | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Používatelia dronov si môžu vydýchnuť: Nie všetci budete potrebovať bezpečnostné previerky

Zdroj: Getty Images
04.03.2019 16:15

BRATISLAVA - Bezpečnostné previerky na používanie dronov a bezpilotných lietadiel nebudú potrebovať všetci ich používatelia. Ministerstvo obrany (MO) SR tvrdí, že to nevyžadovalo ani v minulosti. Podľa slov hovorkyne rezortu obrany Danky Capákovej bola informácia nesprávne interpretovaná.


"Potvrdenie o priemyselnej bezpečnosti sa vyžaduje len vo vzťahu k leteckému snímkovaniu. Bezpečnostné previerky od používateľov dronov je možné vyžadovať iba v prípade použitia dronov na vykonávanie leteckého snímkovania podľa zákona o geodézii a kartografii," povedala Capáková.

Ak boli fotografické a filmové záznamy vytvorené pre film, reklamu či vizualizáciu a neobsahujú parametre leteckého snímkovania, rezort podľa nej nemá stanovené úlohy a povinnosti na konanie v tejto oblasti. Hnutie OĽaNO teší, že ministerstvo nebude vyžadovať od majiteľov dronov bezpečnostné previerky nad rámec zákona. Nadmernú byrokraciu pri vybavovaní oprávnenia na zaznamenávanie akýchkoľvek fotografií a videa z lietajúcich zariadení hnutie v minulosti kritizovalo.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články