Poslanec ukradol sendvič z obchodu: Zvláštna obhajoba, vzdal sa svojej funkcie | Topky.sk

Nedeľa, 19. máj 2019. Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard.

Poslanec ukradol sendvič z obchodu: Zvláštna obhajoba, vzdal sa svojej funkcie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR
17.02.2019 21:00

SLOVINSKO - Za ukradnutý sendvič, prišiel o svoju funkciu. Slovinský poslanec Darij Krajcič vraj čakal v obchode dlhšie ako tri minúty. Došla mu trpezlivosť, tak sa rozhodol sendvič ukradnúť.


Poslanec patrí do vládnej strany Kandidátka Marjana Šerece. Podľa jeho slov mu v obchode došla trpezlivosť, pretože si ho nikto nevśímal a pri pokladni čakal dlhšie ako tri minúty, tak sa rozhodol sendvič ukradnúť. 

Neskôr však tvrdil, že sa do obchodu vrátil a za sendvič zaplatil a malo ísť o sociálny experiment. „Stál som pri pokladni dlhšie než tri minúty,“ vysvetľoval poslanec Krajcič svoje správanie a zároveň dodal aj to, že predavači si vôbec nevšimli, že sendvič ukradol.

Jeho poslaneckí kolegovia čin odsúdili a Krajcič musel nakoniec opustiť svoju funkciu. Informoval o tom portál BBC. "Neviem nad čím rozmýšľal, keď to spravil. Priznám sa však, že keď nám to hovoril, smial som sa," povedal jeden z jeho poslaneckých kolegov.

"Ak poslanec parlamentu ukradne sendvič, tak je to neprijateľná vec. Potom sa tým ešte aj chválil," povedala poslankyňa.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články