°C

Štvrtok, 27. február 2020. Meniny má Alexander, zajtra Zlatica.

Politická irónia v Česku: Okamurovo radikálne hnutie hlása proti extrémizmu na VIDEU

Tomio Okamura
Tomio Okamura
Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek
11.02.2019 12:23

PRAHA - Na službe YouTube sa objavilo nové video Za Českú republiku bez extrémizmu. Tvorcom je radikálne české opozičné hnutie Sloboda a priama demokracia - Tomio Okamura (SPD), ktoré zverejnenie videa sprevádzalo komentárom, že ho posiela tým, ktorí podľa nich 24 hodín denne útočia na poslancov, členov i priaznivcov hnutia.


Video podľa SPD dokazuje, že realita je odlišná. Hnutie tiež tvrdí, že o slovných i fyzických útokoch proti SPD médiá neinformujú. "Niečo také považujeme za veľmi nebezpečný trend. Treba povedať násiliu jednoznačné a hlasné nie," uviedol v tejto súvislosti predseda hnutia SPD Tomio Okamura. Mediálny mainstream SPD vraj démonizuje a krivo obviňuje zo šírenia nenávisti. "Dnes útočia extrémisti na SPD. Zajtra môžu útočiť aj na vás," tvrdí hnutie v závere videa, v ktorom vystupuje niekoľko členov Okamurovho hnutia.

Video, ktoré varuje pred extrémizmom, pritom SPD zverejnilo len pár dní po tom, čo médiá informovali, že priaznivec Okamurovho hnutia Jaromír Balda dostal štyri roky za to, že zoťal stromy na koľaje a spôsobil dve vlakové nehody. Na mieste tiež nechával letáky, ktoré mali vyvolať strach z islamu a migrantov, pripomína český spravodajský portál iDNES.cz.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
VIDEO: YouTube/Tomio Okamura

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články