°C

Utorok, 20. október 2020. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

V Spojených štátoch zabránili útoku na moslimskú enklávu: Pripravovali ho mladí chlapci

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
23.01.2019 09:20

ROCHESTER - Americká polícia zadržala troch mladých mužov a jedného tínedžera, ktorí sú obvinení z prípravy útoku na moslimskú enklávu Islamberg v štáte New York. Informovala o tom agentúra Reuters.


Mladíci vo veku od 16 do 20 rokov boli zadržaní počas uplynulého víkendu v meste Rochester. Pri prehliadke u nich doma sa našlo niekoľko po domácky vyrobených výbušných zariadení, 23 strelných zbraní - niektoré boli v legálnej držbe, mnoho mobilov a ďalších elektronických zariadení. Policajné vyšetrovanie sa začalo, keď najmladší zo štvorice spolužiakom v škole Odyssey Academy v meste Greece ukazoval v mobile fotografiu iného chlapca, pričom ju komentoval vetou: "vyzerá to na ďalšiu strieľačku v škole." 

Jeden zo študentov, ktorý tento komentár počul, informoval vedenie školy. Následne školská ochranka a miestna polícia chlapcov vypočuli, pričom "vyšli najavo plány útoku na moslimskú komunitu v okrese Delaware County, známom ako Islamberg". Mladých mužov, z ktorých traja boli skautmi, obvinili zo sprisahania a držania zbraní. 

Mestečko Islamberg založil v 80. rokoch súfijský duchovný pôvodom z Pakistanu. Za útok na Islamberg bol pred dvoma rokmi na 20 rokov väzenia odsúdený muž to štátu Tennessee odsúdený na takmer 20 rokov väzenia za to, že plánoval útok na enklávu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články