VIDEO Rím zasiahla silná búrka: Uzavreté metro a krúpy veľké ako tenisové loptičky | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

VIDEO Rím zasiahla silná búrka: Uzavreté metro a krúpy veľké ako tenisové loptičky

Muž sa snaží dostať k autu po zľadovatenej ceste po krupobití v Ríme
Muž sa snaží dostať k autu po zľadovatenej ceste po krupobití v Ríme
Zdroj: TASR/AP Photo
22.10.2018 15:55

RÍM - Taliansku metropolu Rím zasiahli v noci na pondelok výdatné lejaky s krupobitím, ktoré spôsobili záplavy. Ako v pondelok na svojom webe informoval denník La Repubblica, najviac postihnutá bola východná časť Ríma.


Médiá dodali, že krúpy dosahovali aj veľkosť tenisových loptičiek. Na hladine vody v zaplavených uliciach sa miestami vytvárali až 40-centimetrové zhluky ľadovej triešte. V dôsledku záplav muselo byť v nedeľu večer uzavretých šesť staníc metra. Od pondelka rána však už fungovali v obvyklom režime. Zaplavené boli v nedeľu večer aj mnohé cesty. Hladina vody na viacerých miestach dosahovala výšku jedného metra. Mnoho motoristov zostalo kvôli záplavám uväznených vo svojich autách.

Voda prenikla i do vnútra jednej z historických katedrál Ríma, do Baziliky sv. Sebastiána za hradbami, kde hladina vody mala takmer pol metra. Primátorka Ríma Virginia Raggiová sa prostredníctvom svojho konta na sociálnej sieti Facebook poďakovala dobrovoľníkom, hasičom a personálu civilnej obrany, ako aj polícii a cestným službám za ich nasadenie počas odstraňovania následkov prírodného živlu.

Talianska civilná obrana pritom vydala varovanie, že silný nárazový vietor a prudký dážď treba očakávať aj v utorok, pričom sila vetra a výdatnosť zrážok budú ešte väčšie ako v nedeľu večer. Talianske médiá zatiaľ neinformovali o obetiach na životoch alebo zranených. Uviedli však, že hasičom sa podarilo zachrániť dvoch vodičov, ktorí sa nemohli dostať zo svojich áut.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/Background News

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články