VIDEO Výnimočná situácia vo Francúzsku: Krajina pod vodou, hrozný pohľad na krásnu destináciu | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

VIDEO Výnimočná situácia vo Francúzsku: Krajina pod vodou, hrozný pohľad na krásnu destináciu

Francúzsko pod vodou
Francúzsko pod vodou
Zdroj: Twitter/Aaj News Urdu
15.10.2018 11:30

PARÍŽ - Tri obete na životoch si vyžiadali výdatné lejaky a následne záplavy, ktoré v noci na pondelok zasiahli departement Aude na juhu Francúzska. Potvrdila to v pondelok tamojšia prefektúra.


Francúzska meteorologická služba v súvislosti s očakávaným vývojom počasia vyhlásila červený - najvyšší - stupeň pohotovosti pred záplavami okrem Aude aj v ďalších piatich departementoch krajiny: Aveyron, Haute-Garonne, Hérault, Pyrénées-Orientales a Tarn.

Úrady departementu Aude vyzvali obyvateľov, aby sa za žiadnych okolností nepoužívali auto, pretože cesty sú zaplavené a podmyté. S výnimkou diaľnice je veľká časť vozoviek zaplavená, pričom hladina vody na nich sa pohybuje od 50 cm do jedného metra. Rozvodnené rieky v oblasti mesta Carcassonne odniesli aj dva mosty. Vyučovanie vo všetkých školách departementu Aude bolo v pondelok zrušené. 

Lejaky a záplavy najviac zasiahli asi 60 obcí a miest ležiacich severne a severovýchodne od Carcassonne. Najviac zrážok padlo na obec  Villemoustaussou v regióne Languedoc-Roussillon departementu Aude, kde sa podľa žandarmérie miestni obyvatelia pred vodným živlom museli uchýliť na strechy svojich zaplavených domov. 

Podľa odhadov meteorológov v departemente Aude v noci na pondelok v priebehu šiestich hodín spadol šesťmesačný úhrn zrážok. Predpovede počasia naznačujú, že výdatné dažde by mali ostať okolo poludnia; stúpanie hladiny riek by sa malo zastaviť okolo 21.00 h SEČ, informoval spravodajský kanál LCI.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Twitter/Severe Weather EU

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články