V Nemecku havarovalo ultraľahké lietadlo: Nehoda si vyžiadala dve obete | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

V Nemecku havarovalo ultraľahké lietadlo: Nehoda si vyžiadala dve obete

Zdroj: Getty Images
26.09.2018 21:35

ERFURT - Dve obete - mužov vo veku 69 rokov - si vyžiadala v stredu havária ultraľahkého lietadla, ktoré sa pri letisku Arnstadt-Alkersleben pri Erfurte v nemeckej spolkovej krajine Durínsko zrútilo na neďaleké pole. Informoval o tom Stredonemecký rozhlas (MDR).


Prípad vyšetruje polícia, ako aj experti príslušného úradu pre dohľad nad bezpečnosťou leteckej premávky. K nešťastiu došlo krátko po štarte stroja, ktorý sa po dopade na pole okamžite vznietil. Počasie zrejme nezohralo pri nehode úlohu, pretože bolo priaznivé a viditeľnosť dobrá. Ako príčina nehody sa najčastejšie spomína možná porucha motora, čo však potvrdí alebo vylúči až analýza častí vraku, ktorá sa uskutoční v neďalekom Braunschweigu.

Prvá predbežná správa vyšetrovateľov sa očakáva v priebehu 6-8 týždňov, definitívna až v priebehu roka. V Durínsku došlo v tomto roku už v máji k havárii vetroňa: 21-ročný pilot skončil vtedy so zraneniami v nemocnici. Na rovnakom letisku ako v stredu sa stala havária počas leteckej šou v roku 2012, pilot havarovaného stroja vtedy zahynul.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články