°C

Nedeľa, 23. február 2020. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Ekvádor zasiahlo silné zemetrasenie: Obyvatelia v panike vybiehali do ulíc, viaceré škody

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
07.09.2018 09:15

QUITO - Jedna osoba sa zranila pri silnom zemetrasení s magnitúdou 6,3, ktoré zasiahlo vo štvrtok večer miestneho času strednú časť Ekvádora a na viacerých miestach spôsobilo výpadky v dodávkach elektrickej energie. S odvolaním sa na americkú geologickú službu USGS, ktorá sleduje seizmickú aktivitu na celom svete, o tom v piatok informovala agentúra Reuters.


Otrasy vychádzali z hĺbky 112 kilometrov a ich hypocentrum bolo zhruba 97 kilometrov južne od mesta San Juan de Ambato. Zemetrasenie poničilo elektrické vedenie, v dôsledku čoho sa podľa ekvádorských úradov ocitli bez prúdu mestečká Guano, Chunchi či Puertas Negras. V oblasti došlo k drobným škodám na domoch i cestách. 

Zranenie v podobe zlomeniny utrpela jedna osoba v meste Babahoyo. Otrasy boli citeľné v ekvádorskej metropole Quito i v prístavnom meste Santiago de Guayaquil, kde obyvatelia podľa svedka Reuters v panike vybehli do ulíc. 

Ekvádorský geologický inštitút informoval, že zemetrasenie zasiahlo odľahlú a málo obývanú oblasť, kde následne došlo aj piatim slabším dotrasom. Ekvádor zažíva zemetrasenia pomerne často. Obzvlášť ničivé zemetrasenie s magnitúdou 7,8 však zasiahlo pobrežie tejto krajiny v roku 2016 a vyžiadalo si vyše 650 obetí na životoch. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články