°C

Piatok, 21. február 2020. Meniny má Eleonóra, zajtra Etela.

Rakúski turisti si doniesli z Ukrajiny nepríjemný suvenír: Príznaky otravy a zásah lekárov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: pixabay.com
30.08.2018 13:50

KLAGENFURT - Približne polovica z 87 účastníkov zájazdu z rakúskej spolkovej krajiny Korutánsko na Ukrajinu priletela naspäť s príznakmi otravy, čo vyvolalo rozsiahly zásah zdravotníkov priamo na letisku. Informovali o tom vo štvrtok rakúska verejnoprávna stanica ORF a tlačová agentúra APA.


Cestujúcich charterového letu z Ľvova do Klagenfurtu čakal v stredu večer na cieľovom letisku lekársky tím, pričom spočiatku nebolo jasné, či nejde o niektorú z nákazlivých chorôb. Turisti sa sťažovali už pred odletom na horúčku a zvracanie, uviedla APA s odvolaním sa vyjadrenie policajného hovorcu a správy iných médií.

Lietadlo bezprostredne po pristátí nesmel nikto opustiť a ľudí prišiel na palubu vyšetriť jeden z lekárov. Osemnásť cestujúcich s obzvlášť výraznými prejavmi ochorenia následne dopravili autobusom s policajným sprievodom do miestnej nemocnice. Všetkých však medzičasom prepustili.

Podľa ORF dodatočné vyšetrenia ukázali, že turistom spôsobila črevné problémy baktéria E. Coli, ktorá však nie je považovaná za nebezpečnú, a príznaky infekcie by mali pomerne rýchlo odznieť. Nakazenú skupinu tvoria členovia korutánskych učiteľských odborov, ktorí boli na Ukrajine na poznávacom zájazde.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články