Somálčan bezdôvodne zabil nemeckého doktora: Ľudí to nenechalo chladnými, vyšli do ulíc | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Somálčan bezdôvodne zabil nemeckého doktora: Ľudí to nenechalo chladnými, vyšli do ulíc

Forenzní experti na mieste činu
Forenzní experti na mieste činu
Zdroj: SITA/Benedikt Spether/dpa via AP
19.08.2018 12:26

OFFENBURG - Zo smrtiaceho útoku nožom na lekára, ku ktorému došlo vo štvrtok v nemeckom meste Offenburg, sa musia vyvodiť dôsledky. Podľa agentúry DPA to povedal prezident lekárskej komory spolkovej krajiny Bádensko-Württembersko Ulrich Clever.


V Offenburgu vyšli v sobotu na protest proti útoku na zdravotníka do ulíc stovky ľudí, napísal nemecký denník Die Welt. Páchateľom útoku nožom, ku ktorému došlo v jednej ordinácii v Offenburgu, mal byť 26-ročný Somálčan. Ten prišiel do ordinácie bez objednania a okamžite zaútočil, uviedli nemecké médiá. Lekár svojim zraneniam na mieste podľahol.

Útočník dobodal aj jeho asistentku, ktorú previezli do nemocnice s ťažkými zraneniami. Páchateľ následne z miesta ušiel, polícii sa ho však zhruba po hodine podarilo vypátrať a zadržať. Motív činu doposiaľ nebol známy a v prípade prebieha vyšetrovanie.

„Viacerí sú samozrejme znepokojení a uvažujú o inštalovaní alarmu v podobe tlačidla, ktorý nám je už dlhšie známy z bánk," povedal Clever pre sobotné vydanie novín Badische Zeitung. Podľa jedného prieskumu spolkovej asociácie lekárov zažilo vlani v Nemecku násilie v ordináciách 325 lekárov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články