°C

Nedeľa, 5. júl 2020. Meniny má Cyril a Metod, zajtra Patrícia, Patrik.

Na Vysočine sa zrútilo lietadlo: Kolízia s elektrickým vedením, vážne zranenia pilota

Práškovacie lietadlo prezývané čmeliak.
Práškovacie lietadlo prezývané čmeliak.
Zdroj: SITA
29.06.2018 18:45

HAVLÍČKŮV BROD - V českej osade Klokočovská Lhotka v okrese Havlíčkův Brod sa počas svadby zrútilo malé práškovacie lietadlo. Stroj sa podľa svedkov zachytil do elektrického vedenia a následne dopadol na dom a stodolu.


Ako informuje spravodajský portál iDnes.cz, pilot pri nehode utrpel vážne zranenia. Nešťastie sa stalo po pol tretej popoludní. Na miesto nehody pricestovali všetky zložky integrovaného záchranného systému, pričom pilota previezol do nemocnice vrtuľník. "Má mnohopočetné zranenia," uviedla riaditeľka záchranárov v kraji Vysočina Vladimíra Filová.

Podľa Hanky Zárubovej, starostky obce Klokočov, pod ktorú osada patrí, bol prelet lietadlom súčasťou svadby, ktorá sa tam konala popoludní. "Lietadlo letelo veľmi nízko. Keď sa otáčalo, vletelo do drôtov a spadlo na dom so stodolou. Bola počuť rana a naraz všetko spadlo a pretrhali sa drôty," uviedla pre iDnes.cz starostka. Nehoda je už predmetom vyšetrovania krajských kriminalistov aj odborníkov z Ústavu pre odborné zisťovanie príčin leteckých nehôd.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články