VIDEO Krvipreliatie na strednej škole: Strelec zabil osem ľudí, FOTO zadržaného | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

VIDEO Krvipreliatie na strednej škole: Strelec zabil osem ľudí, FOTO zadržaného

Zdroj: SITA/Stuart Villanueva/The Galveston County Daily News via AP
18.05.2018 17:54

SANTA FE - Najmenej osem ľudí, väčšinou študentov, zastrelil v piatok útočník na strednej škole v texaskom meste Santa Fe. Polícia zatkla aktívneho strelca a takisto druhú podozrivú osobu, pričom obaja zadržaní sú zrejme študenti školy. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na miestneho šerifa Eda Gonzalesa.


Šerif okresu Harris však upozornil, že obetí môže byť až desať. Dodal tiež, že pri streľbe utrpeli zranenia viacerí ľudia vrátane jedného zasahujúceho policajta.

Stredná škola v Santa Fe, meste ležiacom približne 48 kilometrov východne od Houstonu, je po streľbe uzavretá. Streľba sa odohrala okolo 08.00 h miestneho času (15.00 h SELČ), krátko po začiatku vyučovania.

VIDEO Krvipreliatie na strednej
Zdroj: SITA/AP

VIDEO Krvipreliatie na strednej
Zdroj: SITA/AP

Jedna študentka pre houstonskú televíznu stanicu KTRK do telefónu povedala, že strelec prišiel na jej hodinu umenia a spustil streľbu do žiakov. Študentka dodala, že videla dievča s krvou na nohe, keď triedu evakuovali. Ranených študentov odvážali sanitky do nemocníc, informovala televízia Sky News.

Určili podozrivého

Predstaviteľ justície identifikoval osobu zadržiavanú vo väzbe za piatkovú streľbu na strednej škole v texaskom meste Santa Fe ako 17-ročného Dimitriosa Pagourtzisa. Informáciu poskytol tlačovej agentúre AP nemenovaný predstaviteľ.

Žena, ktorá zdvihla telefón na čísle patriacom rodine Pagourtzisovcov, sa odmietla s agentúrou AP rozprávať. Povedala: "Doprajte nám teraz chvíľu pokoja, vďaka."

Pagourtzis hráva za juniorský futbalový tím strednej školy v Santa Fe a je členom tanečného súboru pri miestnej gréckej pravoslávnej cirkvi. Polícia zadržala po streľbe aj druhú podozrivú osobu.

VIDEO Krvipreliatie na strednej
Zdroj: TASR/KTRK-TV ABC13 via AP

Lekár Safi Madain, šéf jednotky intenzívnej starostlivosti v texaskej nemocnici Clear Lake Regional Medical Center, uviedol, že v jeho zariadení ošetrili osem pacientov zranených pri streľbe a šiestich už prepustili. Jeden je však stále v kritickom stave a druhý v stabilizovanom stave. Podľa lekára sú zrejme všetci študentmi strednej školy, kde utrpeli strelné poranenia.

Ďalšie obete ošetrovali v nemocnici v Galvestone. Lekár David Marshall oznámil, že jeden dospelý muž sa nachádza v kritickom stave. Muž bol postrelený do hornej časti ruky a podstupuje operáciu.

Ide o tretiu streľbu na americkej škole za posledných sedem dní a 22. takúto streľbu od začiatku roka, uviedla televízia CNN. Americký prezident Donald Trump vyjadril smútok a žiaľ nad útokom. Z Bieleho domu ďalej uviedol, že jeho administratíva situáciu podrobne sleduje.

"Toto sa v našej krajine deje už príliš dlho. Žialime a vyjadrujeme podporu a lásku každému, koho tento absolútne strašný útok postihol," uviedol Trump.

VIDEO Krvipreliatie na strednej
Zdroj: SITA/AP

VIDEO Krvipreliatie na strednej
Zdroj: SITA/AP


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/KTRK-TV ABC13 via AP, SITA/Stuart Villanueva via AP,
VIDEO: YouTube/ABC action news

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články