PRÁVE TERAZ Agenta Sergeja Skripaľa, ktorý bol otrávený, pustili z nemocnice | Topky.sk

Štvrtok, 21. marec 2019. Meniny má Blahoslav, zajtra Beňadik.

PRÁVE TERAZ Agenta Sergeja Skripaľa, ktorý bol otrávený, pustili z nemocnice

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Jonathan Brady/PA via AP
18.05.2018 12:03

LONDÝN - Bývalého ruského dvojitého agenta Sergeja Skripaľa prepustili z nemocnice. Spolu s dcérou Julijou ho 4. marca v anglickom meste Salisbury otrávili bojovou látkou novičok. Informovala o tom v piatok spravodajská televízia Sky News.


Skripaľovo prepustenie potvrdil hovorca Okresnej nemocnice v Salisbury, ktorý však pripomenul, že napriek prepusteniu z nemocničného ošetrenia má Skripaľ rovnako ako Julija, ktorú prepustili 10. apríla, právo na zachovávanie lekárskeho tajomstva. 

Sergeja a Juliju Skripaľovcov hospitalizovali s príznakmi otravy v Salisbury 4. marca. Neskôr sa obaja dostali z kritického stavu. Vyšetrovanie odhalilo, že počas pokusu o atentát bola použitá nervovoparalytická látka novičok, vyvinutá v bývalom Sovietskom zväze.

Julija Skripaľová vo svojom prvom vyhlásení po prepustení z nemocnice uviedla, že nemá záujem využiť služby ruského veľvyslanectva a v jej mene a v mene jej otca nemá právo hovoriť nikto, iba oni dvaja. O vydanie vyhlásenia vo svojom mene požiadala londýnsku Metropolitnú políciu. Prípad otravy Skripaľovcov, z ktorej Británia obviňuje Rusko, vyvolal diplomatickú roztržku medzi Moskvou a Západom.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Jonathan Brady/PA via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články