Trump sa opäť rozohnil: Imigranti sú veľmi zlí, sú to zvieratá! | Topky.sk

Piatok, 17. august 2018. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Trump sa opäť rozohnil: Imigranti sú veľmi zlí, sú to zvieratá!

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: SITA/AP Photo/Carolyn Kaster
17.05.2018 18:10

WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump, ktorý je známy ostrým odporom voči prisťahovalcom, vo štvrtok ešte pritvrdil oproti svojim doterajším vyhláseniam a označil imigrantov za zvieratá.


Toto prirovnanie použil na stredajšom stretnutí so starostami z Kalifornie, ktorí nesúhlasia s oficiálnou proprisťahovaleckou politikou tohto amerického štátu. "Máme tu ľudí, ktorí prichádzajú do našej krajiny, alebo snažia sa do nej preniknúť, a veľa z nich zastavujeme. Neverili by ste, akí zlí sú títo ľudia. To nie sú ani ľudia, sú to zvieratá," vyhlásil Trump.

Prezidentov výrok vyvolal zdesenie v radoch opozičných demokratov. "Keď do Ameriky prišli naši prapredkovia, neboli to zvieratá. A rovnako nimi nie sú ani títo ľudia," odkázal Trumpovi líder demokratickej menšiny v Senáte amerického Kongresu Chuck Schumer.

Guvernér Kalifornie Jerry Brown podpísal koncom minulého roka zákon, podľa ktorého bezpečnostné zložky tohto štátu nemajú právo pýtať sa ľudí, či sú prisťahovalcami, a tiež majú zakázané spolupracovať s federálnou políciou na odhaľovaní a chytaní utečencov. Trumpova administratíva tento zákon označuje za protiústavný a napadla ho na súde.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/AP Photo/Carolyn Kaster

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články