VIDEO Mimoriadny stav v Rusku: Ohnivé peklo, evakuovali tisícky ľudí | Topky.sk

Sobota, 15. december 2018. Meniny má Ivica, zajtra Albína.

VIDEO Mimoriadny stav v Rusku: Ohnivé peklo, evakuovali tisícky ľudí

Horiaci armádny priestor v Rusku.
Horiaci armádny priestor v Rusku.
Zdroj: SITA/Russian Ministry for Emergency Situations photo via AP
17.05.2018 08:40

PUGAČEVO - Mimoriadny stav vyhlásili v stredu v okolí Pugačeva v ruskom Udmurtsku na východe európskej časti krajiny po tom, čo sa tam požiar z porastov rozšíril aj na územie neďalekého niekdajšieho armádneho cvičného priestoru a strelnice, čo malo za následok sériu explózií.


Z oblasti preventívne evakuovali tisícky ľudí vrátane personálu a pacientov detského sanatória. Nikto z nich však podľa ubezpečenia miestnych úradov nebol v priamom ohrození. Na likvidácii požiaru, ktorý sa medzičasom rozšíril na územie s rozlohou 300 hektárov, sa podieľa viac ako 400 hasičov, ktorí majú k dispozícii vyše sto kusov špecializovanej techniky, ale aj posádky hasiaceho lietadla i viacerých helikoptér. Do oblasti dorazila aj hasičská vlaková súprava, informovalo ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie.

Cestné komunikácie vedúce do požiarom zasiahnutej oblasti uzavreli. Evakuovaných dočasne umiestnili v neďalekej obci Malaja Purga, deti zo sanatória previezli do Iževska. Podľa dostupných informácií ruských médií k ujmám na zdraví v oblasti tentoraz nedošlo.

Pred siedmimi rokmi mal požiar v muničnom depe v rovnakej oblasti dramatickejšie a tragickejšie dôsledky. Explózie poškodili vtedy v okolí asi 4000 budov. Pri likvidácii požiaru, ktorý si vynútil evakuáciu 28.000 ľudí, zahynul jeden príslušník ruských ozbrojených síl. Pred troma rokmi vypukli v tejto lokalite lesné požiare, ktoré viedli takisto k výbuchom.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Russian Ministry for Emergency Situations photo via AP,
VIDEO: Youtube

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články