°C

Utorok, 19. január 2021. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Ruskí vyšetrovatelia zmapovali pohyb Skripaľovej v Moskve, stopy jedu nenašli

Ruskí vyšetrovatelia zmapovali pohyb Julije Skripaľovej
Ruskí vyšetrovatelia zmapovali pohyb Julije Skripaľovej
Zdroj: TASR/AP
19.04.2018 14:35

MOSKVA - Ruskí vyšetrovatelia zmapovali pohyb Julije Skripaľovej pred odletom z Moskvy do Londýna a nenašli nijaké stopy po jedovatej látke. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP. Trasu, po ktorej sa pohybovala dcéra bývalého ruského dvojitého agenta Sergeja Skripaľa, zmonitoroval Vyšetrovací výbor Ruskej federácie.


Ten zároveň v stredu večer zverejnil záznam z bezpečnostnej kamery z moskovského letiska Šeremeťjevo, z ktorého Julija odlietala do Británie. Na záberoch vidno ženu, ktorá vyzerá ako Skripaľová, ako pred terminálom vystupuje z taxíka, absolvuje letiskové kontroly a nastupuje do lietadla. 

Ruskí vyšetrovatelia rekonštruovali pohyb agentovej dcéry od jej domu v ruskej metropole, v ktorom žila, a odkiaľ sa vydala na návštevu svojho otca do Británie. Preverili tiež pasažierov, ktorí boli spolu s ňou v lietadle a zistili, že u nikoho z nich sa neprejavovali symptómy otravy. Ruský vyšetrovací výbor súčasne obvinil britské úrady z neochoty poskytnúť informácie o priebehu vyšetrovania prípadu v Spojenom kráľovstve. 

Skripaľovcov našli 4. marca v bezvedomí na lavičke v Salisbury po zasiahnutí nervovoparalytickou látkou, s ktorou podľa neskorších zistení polície prišli po prvý raz do kontaktu na vstupných dverách svojho domu. Britskí vyšetrovatelia pôvodne predpokladali, že Julija Skripaľová mohla smrtiacu látku novičok nevedomky priviezť z Ruska. 

Británia obvinila z chemického útoku na Skripaľovcov Rusko, ktoré to však rozhodne popiera. Moskva trvá na tom, že svoj arzenál chemických zbraní v roku 2017 pod medzinárodným dohľadom zlikvidovala. 


Galéria

Ruskí vyšetrovatelia zmapovali pohyb Julija Skripaľová

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články