Trump kladie Mexiku podmienky: Buď nám pomôžu, alebo razantne zakročíme | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Trump kladie Mexiku podmienky: Buď nám pomôžu, alebo razantne zakročíme

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: SITA/AP Photo/Pablo Martinez Monsivais
02.04.2018 06:45

WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump pohrozil, že USA odstúpia od Severoamerickej dohody o voľnom obchode (NAFTA), ak Mexiko nesplní ich požiadavku na pomoc v boji proti pašovaniu drog a nelegálnej migrácii na spoločnej hranici, informovala agentúra DPA.


"Ak nám nepomôžu na hranici, je to veľmi smutná záležitosť medzi našimi dvoma krajinami," povedal Trump v nedeľu novinárom pred episkopálnym kostolom v Palm Beach na Floride, kde sa spolu so svojou manželkou Melániou zúčastnil na veľkonočnej bohoslužbe. 

Trump, ktorý si minulý rok vynútil rozhovory s Mexikom a Kanadou o aktualizácii dohody NAFTA z roku 1994, vo svojom tweete v nedeľu napísal, že Kongres by mal "teraz schvaľovať prísne zákony na obmedzenie prisťahovalectva"

Zopakoval tiež svoju výzvu na výstavbu múru pozdĺž južnej hranice Spojených štátov. V tweete citoval správy o migrantoch zo Strednej Ameriky prechádzajúcich cez Mexiko, aby sa dostali do USA. "Musia stopnúť prúdy ľudí a drog, ináč ja stopnem ich dojnú kravu, ktorou je NAFTA," napísal Trump.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Pablo Martinez Monsivais

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články