°C

Nedeľa, 20. september 2020. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Kim Čong-un si užíval koncert: V Pchjongjangu po rokoch vystúpili juhokórejskí interpreti

Kim Čong-un sa zúčastnil na koncerte juhokórejských interpretov
Kim Čong-un sa zúčastnil na koncerte juhokórejských interpretov
Zdroj: SITA/Korea Pool via AP
01.04.2018 21:35

PCHJONGJANG - Severokórejský líder Kim Čong-un sa v nedeľu zúčastnil na koncerte juhokórejských interpretov, ktorí navštívili hlavné mesto Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) Pchjongjang.


Skupina umelcov z Južnej Kórey pricestovala na Sever v sobotu a odohrá tam dve vystúpenia. Podľa juhokórejských médií sa na nedeľňajšom predstavení vo Východopchjongjangskom veľkom divadle okrem Kim Čong-una zúčastnila aj jeho manželka Ri Sol-džu, jeho mladšia sestra Kim Jo-džong a ďalší predstavitelia krajiny vrátane predsedu parlamentu Kim Jong Nama. Kim Čong-un počas vystúpenia interpretom zatlieskal, podal si s nimi ruky a aj sa s nimi po ich vystúpení vyfotil, uvádzajú médiá.

Podľa juhokórejských médií, ktoré citujú nemenovaného predstaviteľa z Južnej Kórey, sa Kim Čong-un plánoval zúčastniť až na ďalšom vystúpení v utorok. Svoje plány však zmenil pre konflikt v rozvrhu. V utorok sa na pódiu objavia vystupujúci z oboch Kóreí. Juhokórejskí umelci sa v Severnej Kórei predstavili aj v minulosti, naposledy v roku 2005. Je to však po prvý raz, čo sa na takomto vystúpení zúčastnil aj severokórejský líder.

Koncerty juhokórejských interpretov sa uskutočňujú v čase príprav na historický summit lídrov Severnej a Južnej Kórey, ktorý sa bude konať v pohraničnej obci Pchanmundžom 27. apríla. Po ňom by sa mal v máji konať ďalší historický summit, na ktorom by sa mal Kim Čong-un zísť s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/Korea Pool via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články