Trump prišiel s novou víziou pre americkú armádu: Nápad ako zo sci-fi Hviezdne vojny | Topky.sk

Nedeľa, 24. jún 2018. Meniny má Ján, zajtra Tadeáš.

Trump prišiel s novou víziou pre americkú armádu: Nápad ako zo sci-fi Hviezdne vojny

Donald Trump
Donald Trump, Zdroj: SITA/AP Photo/Alex Gallardo
14.03.2018 06:39

WASHGINTON - Prezident Donald Trump v utorok vyhlásil, že raz budú možno spolu s americkými vzdušnými silami, pozemným vojskom a ďalšími zložkami armády bojovať aj americké "vesmírne sily". Trump o svojej vízii hovoril pred príslušníkmi námornej pechoty a ďalších jednotiek na vojenskej základni v kalifornskom meste San Diego.


Trump rozprával vojakom v prejave o investíciách, ktoré jeho administratíva vkladá do výskumu vesmíru. A vtedy povedal, že vesmír sa stáva "priestorom pre vojnové bitky".

Trump dodal, že nápad vytvoriť v armáde nové vesmírne sily bol najprv iba takým mimovoľne vysloveným výrokom, ale potom si uvedomil, že je to úžasná myšlienka. Prezident tiež povedal, že sa "čoskoro vydáme na Mars" a niečo také by sa nestalo, keby v prezidentských voľbách v roku 2016 zvíťazila jeho rivalka Hillary Clintonová.

Šéf Bieleho domu mal príhovor po tom, čo si bol pozrieť prototypy múru, ktorý chce postaviť na hraniciach s Mexikom. Trumpovi v San Diegu predstavili osem prototypov postavených v blízkosti mexickej hranice vysokých deväť metrov. Prezident sa počas prehliadky prototypov opýtal, na ktorý z modelov je najťažšie vyliezť.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Alex Gallardo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články