Kauza chemických útokov v Sýrii na najvyšších miestach: Preveruje to medzinárodná organizácia | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Kauza chemických útokov v Sýrii na najvyšších miestach: Preveruje to medzinárodná organizácia

Nálety v Damasku
Nálety v Damasku
Zdroj: SITA/Syrian Civil Defense White Helmets via AP
07.02.2018 21:30

HAAG - Medzinárodná Organizácia pre zákaz chemických zbraní (OPCW) so sídlom v holandskom Haagu vyšetruje najnovšie podozrenia z použitia chemických zbraní pri útokoch v Sýrii, informovala agentúra AP.


Prieskumná misia tohto orgánu "preveruje všetky dôveryhodné obvinenia" a o svojich zisteniach informuje členské štáty tejto organizácie, píše sa v stredajšom vyhlásení OPCW. Táto misia však už nemá mandát na to, aby určila zodpovednosť za chemické útoky v Sýrii, dodala AP.

Francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Yves Le Drian v stredu vo vysielaní spravodajskej televíznej stanice BFMTV pripustil, že sýrska armáda pri najnovších útokoch na pozície protivládnych povstalcov použila zrejme chlór.

"Všetky fakty, ktoré mám k dispozícií, nasvedčujú tomu, že sýrske vedenie teraz (pri svojich útokoch) v Sýrii používa chlór," povedal Le Drian, podľa ktorého tieto podozrenia začali experti OSN prešetrovať 6. februára. Vyšetrovatelia s mandátom OSN v utorok oznámili, že preverujú podozrenia, že pri náletoch v provincii Idlib ležiacej na severozápade Sýrie boli zhodené bomby údajne obsahujúce chlór.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Syrian Civil Defense White Helmets via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články