Pápež narazil na vlnu odporu: Proti jeho návšteve protestovali útokmi na kostoly | Topky.sk

Sobota, 21. júl 2018. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Pápež narazil na vlnu odporu: Proti jeho návšteve protestovali útokmi na kostoly

Zdroj: Foto: SITA/AP Photo/Esteban Felix
12.01.2018 22:30

SANTIAGO - Neznámi páchatelia zaútočili v noci na piatok miestneho času na tri rímskokatolícke kostoly v čilskom hlavnom meste Santiago, pričom použili podomácky vyrobené nálože. Útoky, ku ktorým došlo iba tri dni pred príletom pápeža Františka na apoštolskú návštevu Čile, intenzívne vyšetruje tamojšia polícia. Tej sa podarilo zabrániť ďalšiemu útoku.


Páchatelia zanechali nielen škody na vchodoch a fasádach objektov, ale na ich stenách i množstvo nápisov, sčasti protestných sloganov proti návšteve hlavy katolíckej cirkvi (napríklad 'Pápež František, ďalšie bomby budú v Tvojej reverende'), sčasti posolstiev politického charakteru (napríklad 'Slobodu všetkým politickým väzňom planéty').

Predstavitelia občanov, čakajúcich na deložovanie, súčasne obsadili pod vedením niekdajšej prezidentskej kandidátky Roxany Mirandovej apoštolskú nunciatúru v Santiagu, aby tak protestovali proti vysokým nákladom pápežovej návštevy v krajine.

Pápež narazil na vlnu
Zdroj: Foto: SITA/AP Photo/Esteban Felix

Policajti demonštrantov v priebehu niekoľkých minút vyviedli z objektu, ktorý bude čoskoro dočasným útočiskom pápeža počas návštevy Čile. Návšteva hlavy katolíckej cirkvi v juhoamerickej krajine sa uskutoční v dňoch 15.-18. januára 2018.


Galéria


Nástroje k článku



ZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Esteban Felix
VIDEO: youtube

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články