°C

Nedeľa, 5. júl 2020. Meniny má Cyril a Metod, zajtra Patrícia, Patrik.

FOTO USA zasiahla vlna arktického počasia: Rok 2018 začne v rekordných mrazoch

Niagarské vodopády zamrzli.
Niagarské vodopády zamrzli.
Zdroj: TASR/AP
31.12.2017 06:45

WASHINGTON - Vlna arktického počasia, ktorá zasiahla veľkú časť Spojených štátov, nepoľaví ani v prvý deň roka 2018. Národná meteorologická služba predpovedá v niektorých oblastiach na stredozápade a východnom pobreží rekordne nízke teploty, čo pripisuje prúdeniu chladného vzduchu zo strednej Kanady.


Výstrahy pred mrazmi sa týkajú aj mesta New York, kde sa v čase tradičného vítania nového roka v uliciach očakáva teplota mínus 12 stupňov Celzia. V dôsledku vetra však budú ľudia pociťovať ešte väčší chlad, zatiaľ čo premávku na cestách môže narušiť niekoľkocentimetrová vrstva čerstvého snehu.

New Bedford, štát Massachusetts
FOTO USA zasiahla vlna
Zdroj: TASR/AP

Podobné výstrahy budú v Spojených štátoch počas silvestrovskej noci platiť na území, kde žije dokopy 70 miliónov ľudí, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na správy televíznej stanice CNN.

FOTO USA zasiahla vlna
Zdroj: SITA/Jack Hanrahan/Erie Times-News via AP

Pásmo, kde má v pondelok 1. januára teplota poklesnúť na približne mínus 17 stupňov Celzia, zasahuje smerom na juh až k hraniciam štátu Oklahoma. Na opačnej strane, teda pri hranici s Kanadou, sa očakávajú v nadchádzajúcich dňoch viac ako 30-stupňové mrazy.

FOTO USA zasiahla vlna
Zdroj: SITA/Jack Hanrahan/Erie Times-News via AP

Južné štáty Texas a Florida by sa mali podľa Národnej meteorologickej služby zase pripraviť na daždivý príchod nového roka v dôsledku vlny postupujúcej tlakovej níže.


Galéria

Niagarské vodopády zamrzli. New Bedford, štát Massachusetts

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/AP, SITA/Jack Hanrahan/Erie Times-News via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články