°C

Streda, 25. november 2020. Meniny má Katarína, zajtra Kornel.

Nálety v Sýrii pokračujú v plnej sile: Najnovšie si vyžiadali 17 životov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
20.12.2017 11:50

DAMASK - Najnovšie nálety v provincii Idlib v severozápadnej Sýrii si vyžiadali 17 životov a 31 zranených. V stredu o tom informovala organizácia Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii. Neznáme bombardéry zasiahli dedinu Maaršúrín v južnom sektore zmienenej provincie.


Vládne ozbrojené zložky realizovali v uplynulých týždňoch v tejto oblasti pod kontrolou povstalcov intenzívne nálety, dodalo SOHR. Ako napísala agentúra DPA, v provincii Idlib žijú podľa odhadov dva milióny obyvateľov spoločne s tými, ktorí utiekli pred bojmi z ostatných sýrskych území.

Idlib je zároveň poslednou sýrskou provinciou pod kontrolou povstalcov. Dominuje jej koalícia združená pod sýrsku odnož medzinárodnej teroristickej siete al-Káida. Sýrska odnož al-Káidy, známa ako Front an-Nusra, sa na jar tohto roka premenovala na Front dobytia Sýrie (Fatah aš-Šám) a stojí na čele aliancie povstaleckých skupín Haját Tahrír aš-Šám, ktorá viedla boje proti sýrskym vládnym silám a ich ruským a iránskym spojencom na väčšine frontov v Sýrii. Aktuálne sa jej bojovníci sústreďujú v provincii Idlib.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články