Prišli, otvorili a odišli: Polícia zverejnila varovné VIDEO krádeže najmodernejšieho mercedesu | Topky.sk

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Prišli, otvorili a odišli: Polícia zverejnila varovné VIDEO krádeže najmodernejšieho mercedesu

Veľmi sa nenadreli
Veľmi sa nenadreli, Zdroj: West Midlands Police
05.12.2017 17:59

ELMDON - Polícia v anglickom regióne West Midlands vyšetruje krádež luxusného mercedesu. Zlodeji v meste Solihull zastali pod rúškom tmy so svojím vozidlom pred domom, kde na príjazdovej ceste stálo vytipované auto. Podľa zverejneného kamerového záznamu im stačila necelá minúta na to, aby oň majiteľa obrali aj bez použitia reálneho kľúča. Vďačia za to technologickej vychytávke. Muži zákona varujú vodičov, že tento druh trestnej činnosti sa stáva čoraz častejším.


Policajné komando proti lupičom: VIDEO Akčného zásahu kukláčov v Trenčíne

K incidentu došlo 24. septembra približne o deviatej hodine večer (na kamere je zle nastavený čas - pozn. red). Na pokojnej ulici v obytnej štvrti zastavilo vozidlo, z ktorého vystúpili dvaja maskovaní muži. Obidvaja mali v rukách zariadenie, ktoré im pomohlo za pár sekúnd zmocniť sa cudzieho auta. Dokáže totiž zosilňovať a prijímať signály cez steny, dvere aj okná.

Prišli, otvorili a odišli:
Zdroj: West Midlands Police

Jeden z nich pristúpil k mercedesu a čakal, kým druhý muž dostane signál z kľúča, ktorý sa nachádzal vo vnútri nehnuteľnosti. Otvárací "kód" potom už stačilo iba preposlať medzi zariadeniami a dvere auta sa odblokovali. Systém uzamykania dverí bol oklamaný, pretože si myslel, že kľúč sa nachádza priamo v jeho blízkosti.

Prišli, otvorili a odišli:
Zdroj: West Midlands Police

Jeden zo zlodejov si potom sadol za volant mercedesu, druhý sa vrátil do pôvodného vozidla a zmizli z dohľadu bezpečnostnej kamery. Bonusom tohto zlodejského systému je, že auto zostáva nepoškodené a dá sa jedným vrzom otvoriť aj naštartovať.

Prišli, otvorili a odišli:
Zdroj: West Midlands Police

Mark Silvester z tímu na zmiernenie kriminality podľa portálu thesun.co.uk informoval, že na ochranu pred týmto typom krádeže môžu majitelia využiť dodatočné zabezpečovacie systémy od spoločnosti Thatcham, ktoré patria k tomu najmodernejšiemu na trhu. Taktiež by sa mal každý u predajcu ubezpečiť, že vozidlo má všetky najmodernejšie aktualizácie softvéru.

Prišli, otvorili a odišli:
Zdroj: West Midlands Police

Seržant Tim Evans z polície v Solihulle dodal, že je dôležité, aby bola verejnosť ubezpečená, že sa správajú proaktívne pri riešení tohto typu trestných činov v meste. Na základe zverejnených informácií by mohli občania podniknúť jednoduché kroky na zabezpečenie svojich vozidiel a zároveň by mohli pomôcť polícii vypátrať páchateľov.


Galéria

Veľmi sa nenadreli

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
FOTO: West Midlands Police;
VIDEO: West Midlands Police

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články