Víchrica má v Česku tretiu obeť: V nemocnici zomrel muž, na ktorého spadol strom | Topky.sk

Pondelok, 21. október 2019. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Víchrica má v Česku tretiu obeť: V nemocnici zomrel muž, na ktorého spadol strom

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP
30.10.2017 19:56

PRAHA - Víchrica Herwart, ktorá sa v nedeľu prehnala Českom, má tretiu obeť. V nemocnici v severočeskom Liberci zomrel 60-ročný muž, na ktorého spadol strom v meste Bělá pod Bezdězom. Informoval o tom v pondelok spravodajský portál Novinky.cz.


Strom sa zrútil na muža okolo 14.30 h. Na mieste pomáhali libereckí leteckí záchranári.

Muž utrpel vážne mnohopočetné zranenia a bol v priamom ohrození života. Záchranári mu poskytli intenzívnu lekársku starostlivosť a napojili ho na umelú pľúcnu ventiláciu. Potom ho vrtuľníkom previezli do nemocnice.

Muž však na následky ťažkého poranenia v pondelok zomrel. Nedeľný orkán si predtým v Česku vyžiadal dva ľudské životy. V lese pri mestečku Stařeč v okrese Třebíč spadol strom na ženu, v Jičíne usmrtil padajúci strom staršieho muža na ulici.

Polícia zverejnila v pondelok video z nedeľného pádu lešenia v pražskej štvrti Nusle. Policajti uzavreli Otakarovu ulicu tesne pred tým, ako sa lešenie zrútilo. Najmä vďaka tomu sa nikto pri incidente nezranil. Políciu totiž ľudia informovali na tiesňovej linke o nestabilnom lešení v nedeľu okolo poludnia a tá okamžite vyrazila na miesto. Keď vyhodnotila situáciu, časť ulice a priľahlý chodník uzavrela. Už o niekoľko minút sa lešenie zrútilo práve tam, kadiaľ sa bežne pohybujú chodci.

Troch mŕtvych hlásili z Nemecka a ďalších dvoch z Poľska, uviedol portál Novinky.cz. Veterná smršť vyčíňala aj Slovensku, kde spôsobila materiálne škody.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články