Utorok, 11. máj 2021. Meniny má Blažena, zajtra Pankrác.

Clintonová si nedá pokoj: Assangea označila za nástroj ruských tajných služieb

Hillary Clintonová
Hillary Clintonová
Zdroj: SITA/AP
16.10.2017 20:20

CANBERRA - Hillary Clintonová sa domnieva, že zakladateľ organizácie WikiLeaks Julian Assange sa stal nástrojom ruských tajných služieb, keď počas vlaňajšej predvolebnej kampane v USA zverejnil na WikiLeaks jej e-maily, ku ktorým sa dostali hackeri.


Vtedajšia demokratická prezidentská kandidátka Clintonová, ktorej v kampani zverejnenie e-mailov značne uškodilo, sa takto vyjadrila v rozhovore, ktorý dnes odvysielala austrálska stanica ABC. Clintonová ďalej uviedla, že Assange sa stal určitým druhom "nihilistického oportunistu, ktorý plní rozkazy diktátora", a síce ruského prezidenta Vladimira Putina. V rozhovore zároveň odmietla tvrdenie, že Assange si zverejnením e-mailov len plnil úlohu novinára.

"Je nástrojom ruských tajných služieb, ak je skutočne takým... trpiteľom za slobodu prejavu, prečo WikiLeaks nikdy nezverejnila niečo, čo by pochádzalo z Ruska?" povedala americká politička. Wikileaks počas vlaňajšej kampane pred prezidentskými voľbami v USA zverejnila tisíce e-mailov amerických demokratov vrátane korešpondencie šéfa Clintonovej kampane Johna Podestu.

Členovia Demokratickej strany následne stránku obvinili, že sa nechala zviesť hackermi ruskej tajnej služby a pomohla tým Clintonovej republikánskemu súperovi a súčasnému prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi. Aj Clintonová dnes zdôraznila, že zverejnenie e-mailov jej politicky uškodilo.

Assange, ktorý sa ukrýva na ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne, reagoval na správu ABC na sociálnej sieti Twitter, pričom napísal, že Clintonová "nie je dôveryhodná osoba". "S Hillary Clintonovou nie je niečo v poriadku. Nejde len o jej neustále klamanie. Nejde len o to, že hádže hrozivé pohľady a zúri pre zmarené nároky. Sledujte pozorne. Je za tým niečo oveľa temnejšie," dodal v ďalšom tweete.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články