Nelichotivé vyjadrenia o Trumpovi: Frustrácia z kabinetu, prirovnali ho k tlakovému hrncu | Topky.sk

Piatok, 22. jún 2018. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Nelichotivé vyjadrenia o Trumpovi: Frustrácia z kabinetu, prirovnali ho k tlakovému hrncu

Donald Trump
Donald Trump, Zdroj: SITA
11.10.2017 09:08

WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump je pod obrovským tlakom a existuje možnosť výbuchu, napísal denník Washington Post s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z blízkosti Trumpa. "Prirovnal ho k pískajúcej kanvici na čaj. Ak si neodfúkne paru, môže sa zmeniť na tlakový hrniec a explodovať. Povedal, že sme v teritóriu tlakového hrnca," citovali noviny človeka, ktorý si želal zostať v anonymite.


Washington Post napísal, že šéf Bieleho domu je frustrovaný zo svojho kabinetu, nahnevaný na to, že sa mu neušiel dostatok zásluh za zvládnutie troch hurikánov, a je namočený do vojny kultúr v otázkach od antikoncepcie až po národnú hymnu. Pohneval si športovcov a takmer zničil neoficiálnu dohodu s demokratickými kongresmanmi o budúcnosti zákona o ochrane detských prisťahovalcov.

"Viacerí ľudia z Bieleho domu aj poradcovia mimo neho povedali, že Trump teraz mláti okolo seba, trhá aliancie a ohrozuje svoju legislatívnu agendu. Počas niekoľkých dní podpálil všade okolo seba mosty," napísal denník.

Pripomenul tiež nedávnu ostrú kritiku Trumpa zo strany jeho bývalého podporovateľa, republikánskeho senátora Boba Corkera. Podľa neho je Biely dom ako jasličky pre dospelých a prezidentovo správanie môže doviesť krajinu na cestu k tretej svetovej vojne.

Napätie panuje podľa Washington Post aj medzi Trumpom a ministrom zahraničných vecí Rexom Tillersonom. Minulý týždeň totiž médiá priniesli informáciu, že minister v minulosti označil prezidenta za hlupáka. Trump odkázal, že si s Tillersonom rád porovná výsledky testu IQ.

Viaceré médiá a analytici v Spojených štátoch upozorňujú aj na to, že horúco je nielen v Bielom dome, ale že Trump rozdeľuje aj Republikánsku stranu. A ako keby toho nebolo dosť, v uplynulých dňoch došlo k slovnej prestrelke aj medzi Trumpovou súčasnou a bývalou manželkou, dodal Washington Post.

Prvá Trumpova manželka Ivana v nedeľu v rozhovore pre televíziu ABC povedala, že v podstate ona je prvá Trumpova manželka, a teda prvá dáma. Melania Trumpová to označila za snahu o získanie si pozornosti a rozruch vo vlastný prospech.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články