Mala to byť jej nová mamička, život sa zmenil na peklo: Hrozivý prípad utýrania dievčatka (†2) | Topky.sk

Piatok, 22. jún 2018. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Mala to byť jej nová mamička, život sa zmenil na peklo: Hrozivý prípad utýrania dievčatka (†2)

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: thinksktock.com
10.10.2017 15:00

PLZEŇ - Českom otriasol hrozný prípad týrania. Opatrovateľka zrejme týrala len dvojročné dievčatko, ktoré, bohužiaľ, dnes po prevezení do nemocnice zomrelo. Podľa polície dievčatko týrala dvadsaťpäťročná pestúnka z Rokycanska.


Dievčatko zomrelo v pondelok v noci v plzenskej nemocnici. Bola nariadená súdna pitva, prípadom sa naďalej zaoberajú kriminalisti krajského riaditeľstva polície, povedala dnes policajná hovorkyňa Rokycanska Hana Kroftová. Z týrania obvinili mladú opatrovateľku (25). 

Opatrovateľke hrozí 12 rokov

Opatrovateľku kriminalisti obvinili z týrania zverenej osoby a z ťažkého ublíženia na zdraví ešte minulý týždeň. Je podozrivá, že ako pestúnka, ktorej boli do opatery zverené dve malé deti, týrala dvojročné batoľa. Súd ženu poslal v sobotu do väzby. Za tento čin jej hrozí až 12 rokov väzenia. Polícia z tohto činu podozrieva len ženu.

Dve deti boli od júla tohto roku zverené do pestúnskej starostlivosti manželského pár, pričom zo strany 25-ročnej ženy malo dochádzať k týraniu staršieho dieťaťa. "To vyvrcholilo minulý štvrtok, kedy dieťa skončilo v lekárskej starostlivosti," povedala Kroftová. Záchranná služba dieťa odviezla na urgentný príjem Fakultnej nemocnice v Plzni. Druhé, len polročné dieťa je už v inej rodine.


Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, AMaj
FOTO: thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články