Trump si zgustol na vodcovi KĽDR: Snaha o rokovanie s raketovým mužíčkom je márnenie času | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Trump si zgustol na vodcovi KĽDR: Snaha o rokovanie s raketovým mužíčkom je márnenie času

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: SITA
01.10.2017 17:35

WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump dnes uviedol, že odhovára svojho ministra zahraničných vecí od pokusov rokovať so Severnou Kóreou o jej jadrovom programe. "Povedal som Rexovi Tillersovovi, nášmu úžasnému ministrovi zahraničných vecí, že márni čas snahami o rokovania s raketovým mužíčkom," napísal Trump na Twitteri, pričom použil svoju obľúbenú prezývku pre severokórejského vodcu Kim Čong-una.


"Šetri si energiu Rex. Urobíme to, čo je potrebné urobiť," pokračoval ďalej šéf Bieleho domu, ktorého citovala agentúra Jonhap. Tillerson v sobotu vôbec po prvý raz priznal, že Spojené štáty sú v priamom kontakte so Severnou Kóreou. Sondujú pritom, či by bol Pchjongjang ochotný rokovať o svojom jadrovom a raketovom programe. 

Podľa Tillersona má Washington spojenie s KĽDR prostredníctvom niekoľkých priamych komunikačných kanálov. Šéf americkej diplomacie to uviedol počas návštevy Číny, kde rokoval aj o severokórejskej jadrovej hrozbe. 

Americké ministerstvo zahraničných vecí však v sobotu doplnilo Tillersonove slová vyhlásením, že predstavitelia Severnej Kórey zatiaľ neprejavili žiadnu ochotu rokovať o zastavení skúšok jadrových zbraní a ukončení jadrového programu KĽDR, uviedla agentúra DPA.   


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články