°C

Streda, 3. marec 2021. Meniny má Bohumil, Bohumila, zajtra Kazimír.

Vzbura vo Vatikáne: Kňazi zaútočili na pápeža, Liberál, fuj, odíď!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP
26.09.2017 19:59

VATIKÁN - Desiatky kňazov sa vzbúrili proti hlave katolíckej cirkvi. Na pápežovi Františkovi im prekáža jeho najnovší dokument. Útočia ne neho, že je heretik a svoje tvrdenia by mal vziať späť. Ako zareagoval František?


Niekoľko desiatok tradične zmýšľajúcich rímskokatolíckych teológov a kňazov formálne obvinilo pápeža Františka zo šírenia herézy prostredníctvom dokumentu z apríla 2016, v ktorom vyjadruje otvorenosť voči rozvedeným a občiansky znovu zosobášeným veriacim.

Kontroverzná Amoris

V súvislosti s predmetným spisom, nazvaným Amoris laetitia (Radosť lásky), doručili podľa nej pápežovi ešte v auguste 25-stranový list, v ktorom sa 62 signatárov dožaduje tzv. filiálnej korekcie, čo je cirkevné opatrenie využité proti pápežovi naposledy v 14. storočí.

Heretické postoje k manželstvu

Františka obviňujú zo šírenia siedmich heretických postojov týkajúcich sa manželstva, morálneho života a sviatostí, a to prostredníctvom vlaňajšej apoštolskej exhortácie, ako aj následných "činov, slov a opomenutí".

Vzbura vo Vatikáne: Kňazi

Ešte v priebehu minulého roka zaslali v tejto súvislosti pápežovi list aj štyria konzervatívni kardináli, ktorí vyjadrili ohľadne exhortácie Amoris laetitia viacero "pochybností". František podľa AP ani na jednu z uvedených iniciatív nereagoval.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, TMZ
FOTO: SITA/archív

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články