VIDEO Koncert tenoristu Bocelliho s orchestrom dirigoval robot: Zožal obrovský úspech | Topky.sk

Utorok, 17. júl 2018. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

VIDEO Koncert tenoristu Bocelliho s orchestrom dirigoval robot: Zožal obrovský úspech

Zdroj: SITA/International Robotics Festival Pisa via AP
14.09.2017 07:05

PISA - Obrovský úspech zožal v talianskom meste Pisa koncert slávneho tenoristu Andreu Bocelliho s orchestrom, ktorý dirigoval robot. Informovala o tom dnes agentúra AP.


Biely dvojramenný robot YuMi, navrhnutý švajčiarskou spoločnosťou ABB pre montážne linky v továrňach, dirigoval ešte v utorok večer časť slávnej Verdiho opery Rigoletto v podaní tenoristu Bocelliho a orchestra Lucca Philharmonic Orchestra. Koncert sa v opere Teatro Verdi konal pri príležitosti zhruba týždňového Medzinárodného festivalu robotiky, ktorý až do dnešného dňa prebiehal v Pise. 

Samotný Bocelli je síce nevidiaci, reaguje však na orchester a citlivo vníma rozmanitosť, ktorú do jeho celkového výkonu vnášajú jednotliví dirigenti. Robota YuMi označil za schopného dirigenta, ktorý bol podľa jeho slov "dobre naprogramovaný".  

VIDEO Koncert tenoristu Bocelliho
Zdroj: SITA/International Robotics Festival Pisa via AP

Schopnosti robota vychválil aj Andrea Colombini, skutočný dirigent orchestra Lucca Philharmonic Orchestra. Zároveň však povedal, že robotovi chýba "cit a schopnosť interakcie". "Ak by orchester spravil chybu, YuMi sa nezastaví," dodal. 


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO:SITA/International Robotics Festival Pisa via AP,
VIDEO: YouTube/Radio Free Europe/Radio Liberty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články