Maďarská polícia sa pokúša zabrániť rozširovaniu novej psychoaktívnej drogy | Topky.sk

°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Maďarská polícia sa pokúša zabrániť rozširovaniu novej psychoaktívnej drogy

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/KR PZ Košice
24.08.2017 11:40

BUDAPEŠŤ - Polícia v Budapešti začala stíhať neznámeho páchateľa, ktorý je podozrivý z trestného činu zneužitia psychoaktívnej látky. Informovala o tom dnes komerčná televízia ATV.


Stíhanie súvisí s veľkou raziou, ktorú polícia spustila v stredu v okolí stanice metra Stadionok a ulice Hös utca v X. budapeštianskom obvode, kde v nedeľu viacero mladých konzumentov omamných látok postihli poruchy vedomia. Maďarská záchranná služba (OM) 20. augusta informovala, že v priebehu niekoľkých hodín bolo hospitalizovaných 18 mladých ľudí s poruchami vedomia. Budapeštianske veliteľstvo polície (BRFK) následne nariadilo vyšetrovanie celej kauzy.    

Do nemocničného ošetrenia vzali mužov vo veku okolo 20 rokov, ale aj jedného 15-ročného chlapca. Zdravotný stav všetkých sa už zlepšil, takže ich už medzičasom prepustili.  Polícia vykonala domové prehliadky a predviedla troch ľudí, medzi nimi aj jednu ženu podozrivú z ilegálneho predaja drog, u ktorej vyšetrovatelia iniciovali vzatie do vyšetrovacej väzby. Spravodajský server hvg.hu uviedol, že prípad zrejme súvisí s nástupom nového druhu tzv. dizajnérskej drogy.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články