Lavrov konštatuje škandál CIA: Únik dokumentov dokazuje jej schopnosti zakrývať stopy | Topky.sk

Sobota, 18. august 2018. Meniny má Elena, Helena, zajtra Lýdia.

Lavrov konštatuje škandál CIA: Únik dokumentov dokazuje jej schopnosti zakrývať stopy

Sergej Lavrov
Sergej Lavrov
Zdroj: SITA/AP
09.03.2017 15:20

MOSKVA - Najnovší únik údajných dokumentov americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) poukázal na dosiaľ neznáme schopnosti agentov CIA napodobňovať elektronické stopy, aké po sebe zvyčajne zanechávajú hackeri z iných krajín. V súvislosti so zverejnenými spismi z oddelenia kybernetickej špionáže CIA, ktoré v utorok odtajnila platforma WikiLeaks, to dnes v Moskve konštatoval šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov.


Zatiaľ čo Moskvu obviňujú z toho, že zanechala svoje "odtlačky" po hackerskom útoku na Spojené štáty, dokumenty zverejnené stránkou WikiLeaks ukázali, že "CIA sa vie k takýmto 'odtlačkom' dostať a potom ich zneužiť", uviedol Lavrov.

Americké špionážne služby v minulosti obvinili Rusko, že podniklo hackerský útok na volebný tím prezidentskej kandidátky Hillary Clintonovej, aby tým dopomohli k víťazstvu jej súperovi Donaldovi Trumpovi.

Lavrov znova ostro odmietol zapojenie sa Ruska do akýchkoľvek hackerských útokov. Rusko musí podľa Lavrova teraz vziať do úvahy hackerské schopnosti agentov CIA. Dodal, že keď rokuje o citlivých témach, nenosí so sebou mobilný telefón.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články