Utorok, 11. máj 2021. Meniny má Blažena, zajtra Pankrác.

Unesená Nemka porodila dieťa v sýrskom zajatí: Pripravuje sa na prevoz do vlasti

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
29.09.2016 07:12

BERLÍN - Nemecké ministerstvo zahraničných vecí informovalo v stredu o oslobodení Nemky, ktorá sa stala obeťou únosu v Sýrii a počas pobytu v zajatí porodila dieťa. Podľa zverejneného vyhlásenia, ktoré dnes priniesla agentúra DPA, nemenovanú ženu i s dieťaťom previezli do Turecka a nemecké veľvyslanectvo v Ankare pripravuje ich presun do vlasti.


Matka a dieťa sú vzhľadom na okolnosti v dobrom stave a momentálne sa v Turecku nachádzajú v starostlivosti konzulárnych úradníkov a spolupracovníkov nemeckého Spolkového kriminálneho úradu, uviedla citovaná hovorkyňa. Oslobodená Nemka na území Sýrie zmizla ešte vlani, pričom podľa informácií agentúry AP bola už vtedy tehotná.

Nemecký rezort diplomacie nezverejnil žiadne ďalšie podrobnosti, poďakoval sa však tureckej vláde a ďalším stranám za ich podporu. Nemecké médiá ženu identifikovali ako novinárku na voľnej nohe.

Podľa spravodajského magazínu Focus ju uniesla vlani v októbri džihádistická skupina Front an-Nusra, ktorá za prepustenie požadovala niekoľkomiliónové výkupné. Zatiaľ nie je jasné, či boli únoscom vyplatené nejaké peniaze, nemecká vláda však sleduje politiku odmietania takýchto požiadaviek.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Thinkstock

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články