Utorok26. september 2023, meniny má Edita, zajtra Cyprián, Damián

Taliansky gang skončil v rukách polície: V obľube ho mala aj mafia, pre toto

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: SITA)

RÍM - Talianskej finančnej polícii sa podarilo odhaliť a tamojším bezpečnostným zložkám následne rozbiť medzinárodný albánsko-grécky gang, ktorý zásoboval mafiu tvrdými i mäkkými drogami.

V prípade zadržali 99 podozrivých. Pri domových prehliadkach zhabali nielen 117 kilogramov kokaínu, 850 gramov heroínu alebo morfínu, 4629 kilogramov marihuany a 90 kilogramov hašiša, ale aj 554.000 eur v hotovosti a sedem motorových vozidiel, päť kamiónov, dve lode a jeden karavan, vyplýva z informácií, ktoré zverejnila dnes finančná polícia a ktoré sprostredkovala tlačová agentúra DPA.

Odberateľmi medzinárodnej zločineckej skupiny boli okrem iného klany apúlijskej, neapolskej a kalábrijskej mafie, teda Santa corony unity, Camorry a 'Ndranghety. Vyšetrovanie kauzy sa začalo ešte v roku 2012 a podieľali sa na ňom aj orgány činné v trestnom konaní z Albánska, Belgicka a Grécka. Na viacerých podozrivých vydali medzinárodné zatykače. Drogy sa do Talianska pašovali zo zahraničia, a to v zásielkach rýb, morských plodov, ovocia či zeleniny.

Viac o téme: GangPolícia Taliansko
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu