Ohnivé peklo v Dubaji: VIDEO Mrakodrap zachvátili plamene! | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Ohnivé peklo v Dubaji: VIDEO Mrakodrap zachvátili plamene!

Mrakodrap zachvátili plamene
Mrakodrap zachvátili plamene
Zdroj: Twitter
20.07.2016 16:21

DUBAJ - Požiar zachvátil dnes jeden z obytných mrakodrapov v husto obývanej štvrti mesta Dubaj. Z miesta nehlásia nijaké obete na životoch a podľa vyjadrenia svedkov sa už oheň hasičom podarilo dostať pod kontrolu, informuje agentúra AP.


Požiar pravdepodobne vypukol na niektorom z vyšších podlaží 75-poschodového mrakodrapu Sulafa Tower v štvrti Dubai Marina. Následne sa rýchlo rozšíril na ďalšie poschodia a bočné strany budovy, z ktorých začali opadávať časti fasády. Nad miestom sa dvíhali husté oblaky dymu.

Nora Makiová, žijúca v bezprostrednej blízkosti incidentu, uviedla, že z plameňov sa veľmi rýchlo stal mohutný požiar, avšak hasiči podľa nej "vykonali úžasnú prácu" a oheň čoskoro dostali pod kontrolu. Žiadne správy o obetiach doposiaľ nie sú známe.Dnešný incident je najnovším zo série požiarov, ktoré v uplynulých mesiacoch zachvátili viaceré mrakodrapy na územní Spojených arabských emirátov.

Asi najmarkantnejším z nich bol požiar, ktorý vypukol počas silvestrovskej noci v 63-poschodovovom luxusnom hoteli Address v Dubaji, ležiacom len niekoľko stoviek metrov od najvyššieho mrakodrapu na svete Burdž Chalífa. Zranenia vtedy utrpelo asi 14 ľudí.


Nástroje k článkuZDROJ: TASRFoto,
VIDEO: Twitter

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články