Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Priamočiary Zeman je za referendá o vystúpení z EÚ a NATO: Hlasoval by však proti

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Zdroj: SITA
01.07.2016 18:00

PRAHA - Český prezident Miloš Zeman dnes povedal, že ako stúpenec zákona o referende by podporil hlasovanie o vystúpení Česka z Európskej únie. Hlasoval by však proti vystúpeniu, informoval server Novinky.cz.


Zdôraznil, že Česko "dostáva každoročne z EÚ o 200 miliárd korún viac, ako do Bruselu vracia. Dvesto miliárd je pätina českého štátneho rozpočtu," pripomenul Zeman. "Iba blázon sa vzdáva takého veľkého množstva peňazí," dodal. 

Už vo štvrtok prezident uviedol, že by súhlasil aj s referendom o vystúpení z NATO. Ale "osobne by som nebol za z jednoduchého dôvodu, že medzinárodný terorizmus potrebuje ozbrojené akcie proti nemu. Najmä v Afganistane nám hrozí nebezpečie, že sa tam pod vládou Talibanu medzinárodný terorizmus opäť usídli," povedal Zeman. 

Český prezident zdôraznil, že nesúhlasí s tými, ktorí sú za vystúpenie z EÚ. A to isté platí o NATO, ale "urobím všetko pre to, aby bolo referendum a aby sa v ňom (ľudia) mohli vyjadriť," citovali ho Novinky.cz. Hovorca českej vlády Martin Ayrer v reakcii na to povedal, že vláda nezvažuje žiadne kroky, ktoré by akokoľvek spochybnili členstvo a dlhodobé smerovanie zahraničnej politiky ČR a neráta ani so žiadnymi referendami. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články