Nedeľa25. február 2024, meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor

Známy obchodný reťazec v šoku: Desiatky Čechov v ohrození kvôli mäsu z Poľska

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: profimedia.sk)

PRAHA - Bravčové mleté mäso importované z Poľska, ktoré ponúkala v prevádzkach obchodná sieť Lidl ČR, bolo infikované baktériami salmonela. Odhalila to česká Štátna pôdohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI).

Zároveň uistila, že výrobok označený Čerstvá porce - Vepřové mleté maso 100% v 500-gramovom balení od spoločnosti Hamburger Pini Sp. z o.o. z poľského Kutna už nie je na trhu. Maximálna doba trvanlivosti produktu z inkriminovanej šarže 154511316005 vypršala 30. apríla 2016.

Prítomnosť salmonel potvrdila kontrola v jednej zo vzoriek odobratých v predajni v Děčíne. Hovorca SZPI Pavel Kopřiva dnes prostredníctvom médií dôrazne odporučil všetkým spotrebiteľom, aby potravinu, ak ju majú doma v mrazničke, nekonzumovali. Salmonely spôsobujú totiž ochorenie známe ako salmonelóza, ktoré je nebezpečné predovšetkým pre skôr narodených a deti.

Podľa hovorcových slov pre internetové vydanie denníka Blesk nameraná teplota naznačila, že ku kontaminácii mäsa nedošlo pri predaji, ale buď počas výrobného procesu alebo počas prepravy.

Viac o téme: Pokazené mäsoČeská republika
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu