°C

Sobota, 8. august 2020. Meniny má Oskár, zajtra Ľubomíra.

VIDEO Tragédia v Indii: Po páde nadjazdu 21 mŕtvych a 70 zranených

Kolaps nadjazdu v Indii
Kolaps nadjazdu v Indii
Zdroj: SITA
31.03.2016 19:10

KALKATA - V Kalkate na východe Indie sa dnes prepadol rozostavaný cestný nadjazd, počet obetí zatiaľ nie je jasný. Miestni policajti agentúre Reuters povedali, že zahynulo najmenej desať ľudí a až 150 ich je uväznených pod troskami. Iné zdroje zatiaľ hovoria len o jednej potvrdenej obete.


Mostná konštrukcia z betónu a ocele sa zrútila na ceste, kde prechádzalo veľa áut. Presný počet zranených zatiaľ nie je známy.

Na televíznych záberoch bolo vidieť, ako policajti, záchranári i okoloidúci pomáhajú vyslobodzovať zavalených holými rukami.

VIDEO Tragédia v Indii:
Zdroj: SITA

Pod ťažkými kusmi betónu je podľa televízie niekoľko vozidiel, vrátane osobných i nákladných áut a mikrobusu slúžiaceho ako taxi.

Kolaps nadjazdu v Indii
Zdroj: SITA

Pád rozostavaného nadjazdu si vyžiadal najmenej 21 mŕtvych a 70 zranených

Na najmenej 21 stúpol počet ľudí, ktorí dnes zahynuli pri zrútení rozostavaného cestného nadjazdu v meste Kalkata ležiacom na východe Indie. Zranenia utrpelo okolo 70 osôb, ktoré previezli do dvoch kalkatských nemocníc. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenia tamojších záchranárov a polície.

Ťažká železobetónová konštrukcia sa na rušnú ulicu plnú taxíkov a rikší zrútila okolo poludnia miestneho času, pričom uväznených pod ňou zostalo mnoho osôb aj áut. Preživších sa miestni záchranári snažili vyslobodiť pomocou píl, menších žeriavov, ale aj holými rukami. 
Koľko osôb je naďalej nezvestných, zatiaľ nie je známe. Záchranári na hľadanie preživších používajú špeciálne kamery aj cvičené psy. Pomáha im tiež indická armáda aj zamestnanci tamojšieho úradu pre zvládanie katastrof. 

Agentúra AP spresnila, že z nadjazdu dlhého 2,2 kilometra sa zrútil asi 100-metrový úsek. Dohoda o stavbe tejto rozsiahlej konštrukcie bola podpísaná so súkromnou spoločnosťou IVRCL ešte v roku 2007 a predpokladalo sa, že bude dokončená v priebehu nasledujúcich dvoch rokov. Doposiaľ však firma IVRCL postavila z nadjazdu len asi 70 percent. 

"Postavili sme už takmer 70 percent bez akejkoľvek nehody," uviedol jeden z predstaviteľov spoločnosti. Dodal, že jeho firma teraz preskúma, či k nehode došlo v súvislosti s technickým alebo iným problémom. Iný predstaviteľ IVRCL nehodu označil za "boží čin". Pády budov a iných stavieb sú v Indii relatívne bežným javom. Obrovský dopyt po bytoch a tiež nedostatočne prísne predpisy totiž často posmeľujú staviteľov, aby siahali po podradných stavebných materiáloch.


Galéria

Kolaps nadjazdu v Indii Kolaps nadjazdu v Indii

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, SITA
FOTO: SITA,
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články