FOTO a VIDEO Veľkolepé ohňostroje a bujaré oslavy: Pozrite sa, ako začali rok svetové mestá | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

FOTO a VIDEO Veľkolepé ohňostroje a bujaré oslavy: Pozrite sa, ako začali rok svetové mestá

Aj napriek zrušenému ohňostroju sa v Bruseli poriadne zabávali
Aj napriek zrušenému ohňostroju sa v Bruseli poriadne zabávali
Zdroj: SITA
01.01.2016 09:55

PRAHA - Nový rok už oslávil celý svet. Brusel aj Paríž sa však pre bezpečnosť museli zaobísť bez tradičných ohňostrojov. Novoročné oslavy v nemeckom Mníchove zatienila hrozba bezprostredného teroristického útoku, pred ktorým polícia varovala krátko pred silvestrovskú polnocou.


New York

Na oslavu nového roka 2016 sa ľudia v New York schádzali na Times Square ešte pred začiatkom oficiálneho programu o 00:00 SEČ. Podľa odhadov tradičné spúšťanie krištáľovej gule o polnoci sledovalo až milión ľudí.

FOTO a VIDEO Veľkolepé
Zdroj: SITA

Paríž

Vo francúzskej metropole, kde po novembrových atentátoch panovalo rovnako ako vo zvyšku krajiny zvýšené bezpečnostné opatrenia, nahradila ohňostroj päťminútová svetelná projekcia na Víťaznom oblúku. Show bola prenášaná na obrazovky rozmiestnené pozdĺž slávnej triedy Champs-Élysées.

FOTO a VIDEO Veľkolepé
Zdroj: SITA

Brusel

V Bruseli sa aj napriek napätú bezpečnostnú situáciu pohybovalo v centre mnoho miestnych aj turistov. Polícia kontrolovala návštevníkov, ktorí mierili na historické centrálne námestie Grand Place, informovali belgické médiá.

FOTO a VIDEO Veľkolepé
Zdroj: SITA

FOTO a VIDEO Veľkolepé
Zdroj: SITA

Londýn

Polnoc po odbití Big Benu oslávil tiež Londýn. Desiatky tisíc ľudí sledovali z brehov Temže veľkolepý ohňostroj pri obriom vyhliadkovom kolese zvanom Londýnske oko. Priamo pri rieke ale boli len tí, ktorí si v predstihu kúpili vstupenku, ostatní museli sledovať svetelnú show z väčšej vzdialenosti. Podobne ako v Bruseli a Paríži bola aj v britskej metropole poznať silná policajná prítomnosť, len v centrálnom Londýne bolo podľa agentúry DPA nasadených 3000 policajtov.

FOTO a VIDEO Veľkolepé
Zdroj: SITA

Sydney

Nový rok už vo štvrtok oslávili východná časť Ázie a Austrálie s Novým Zélandom. Najväčšie oslavy podľa očakávania vypukli v austrálskom Sydney.

FOTO a VIDEO Veľkolepé
Zdroj: SITA

Tokio

K Austrálii sa pripojili Tokio a Peking. V centre Dubaja zachvátil niekoľko hodín pred začiatkom novoročných osláv luxusný hotel Address Downtown rozsiahly požiar, novoročné oslavy však neohrozil ao polnoci tamojšieho času (štvrtok 21:00 SEČ) sa nad mestom podľa plánu rozžiaril novoročný ohňostroj.

Ako prvý privítali príchod roku 2016 obyvatelia Samoy a Vianočného ostrova v Tichomorí: vďaka časovému posunu sa tak stalo vo štvrtok v 11:00 SEČ. Najdlhšie si naopak na novoročné prípitok počkali ľudia na súostroví Americká Samoa, kde rok 2016 nastane až dnes o 12:00 SEČ. O hodinu neskôr vstúpi do nového roku aj dva neobývané tichomorské ostrovy - Bakerov a Howland.


Galéria

Aj napriek zrušenému ohňostroju Oslavy na Times Square Projekcia v Paríži Brusel bol tento rok Ohňostroj v Londýne Oslavy Nového roka v Oslavy nového roka na

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, Topky
FOTO: SITA,
VIDEO: youtube.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články