°C

Sobota, 5. december 2020. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

Poplach v lietadle s dovolenkármi letiacimi do Egypta: Na palube mala byť bomba

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
19.11.2015 11:20

BURGAS - Lietadlo poľskej charterovej spoločnosti Small Planet smerujúce z Varšavy do Hurghady v Egypte, pristálo dnes ráno neplánovane na letisku v bulharskom meste Burgas. Informovala o tom poľská komerčná televízia Nova.


Podľa nej lietadlo pristálo v Burgase krátko pred 06.00 h miestneho času (05.00 h SEČ) po tom, ako jeden z cestujúcich informoval kapitána, že na palube sa nachádza nálož. Pasažieri následne z lietadla vystúpili a presunuli ich do tranzitnej haly letiska. Momentálne prebieha prehliadka lietadla.

Televízia TVN24 s odvolaním sa na informácie bezpečnostnej služby letiska uviedla, že 64-ročný cestujúci, ktorý bombu nahlásil, bol pod vplyvom alkoholu.

Bomba na palube poľského lietadla, ktoré pristálo v Burgase, bola len žart

Lietadlo sa stalo obeťou nemiestneho žartu jedného s pasažierov. Vyplýva to z vyhlásenia aerolínií, ktoré má k dispozícii agentúra Reuters. Lietadlo malo na palube 161 cestujúcich a členov posádky. Jeho kapitán sa rozhodol núdzovo pristáť po tom, čo starší pasažier posádke oznámil, že na palube je bomba. 

"Cestujúci neskôr informoval posádku, že to bol len žart, ale v záujme bezpečnosti všetkých cestujúcich boli spustené všetky bezpečnostné postupy," uvádza sa vo vyhlásení Small Planet Airlines. Spoločnosť Small Planet pošle do Burgasu ďalšie lietadlo, ktoré prepraví cestujúcich do Hurghady.
 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články