Vodiča, ktorý smrteľne zranil na zastávke MHD v Prahe študentku, odsúdili na 7 rokov | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Vodiča, ktorý smrteľne zranil na zastávke MHD v Prahe študentku, odsúdili na 7 rokov

Na sedem rokov odňatia slobody a osemročný zákaz viesť motorové vozidlo dnes súd odsúdil 24-ročného Mareka P.
Na sedem rokov odňatia slobody a osemročný zákaz viesť motorové vozidlo dnes súd odsúdil 24-ročného Mareka P.
Zdroj: Foto: Polícia ČR
06.03.2015 14:51

PRAHA - Na sedem rokov odňatia slobody a osemročný zákaz viesť motorové vozidlo dnes Obvodný súd pre Prahu 2 odsúdil 24-ročného Mareka P., ktorý vlani v Prahe na Smíchove na zastávke mestskej hromadnej dopravy (MHD) svojím autom smrteľne zranil 21-ročnú študentku.


Prokuratúra preňho žiadala osemročné väzenie. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný. Mladého muža, ktorý podľa svedkov viedol vozidlo pod vplyvom alkoholu, súd odsúdil za zabitie z nedbanlivosti, neposkytnutia pomoci (z miesta činu ušiel a polícii sa prihlásil až po 16 hodinách) a vedenia vozidla pod vplyvom návykových látok, informoval český spravodajský server.

Za absurdné označila sudkyňa Iva Fialová vyjadrenie odsúdeného, že poškodená mala podobne ako ostatní na zastávke MHD uskočiť. "Nie je povinnosťou chodca uskakovať alebo sledovať, či sa odniekiaľ nevyrúti niekto opitý v aute," citovali ju Novinky.cz. Sudkyňa nenašla pre odsúdeného, ktorý večer predtým oslavoval narodeniny, žiadnu poľahčujúcu okolnosť. Podľa jej slov neprejavil skutočnú, úprimnú ľútosť.

Marek P. vbehol s autom BMW na zastávku MHD pred Švandovým divadlom okolo 04.30 h ráno. Tvrdil, že mu pred zákrutou skočil na sedačku v aute pes a on ho odstrkoval, nevšimol si, že niekoho zrazil. Podľa znaleckého posudku išiel rýchlosťou 56-68 km/h tam, kde mal limit 50 km/h. Až na študentku, ktorá cestovala na brigádu, stiahli všetci ostatní na zastávke pred autom uskutočniť. 

"Poškodená mala podľa znalca dostatok času na to, aby uskočila a zabránila dopravnej nehode," uviedla minulý týždeň v záverečnej reči obhajkyňa odsúdeného Milena Arnoštová. Dievčina, ktorej okolostojaci poskytli ihneď prvú pomoc, zraneniam napriek ich snahe podľahla.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Polícia ČR

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články