Utorok, 20. apríl 2021. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

Muž sa oženil s len 12-ročným dievčaťom: Donútil ho k sexu, priviedol do iného stavu, bude pykať!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
06.03.2015 09:28

SYDNEY - Na sedem a pol roka väzenia odsúdil dnes súd v Austrálii muža, ktorý si vzal za manželku 12-ročné dievča a priviedol ho do druhého stavu. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na austrálske médiá.


Muž, identifikovaný v správach médií iba ako 27-ročný študent z Libanonu, bol už skôr uznaný za vinného z opakovaného sexuálneho zneužívania dieťaťa.

Podľa televíznej stanice SBS sudca na súde v Sydney uviedol, že muž vytrvalo naliehal na dievčinu a zneužíval ju, a to aj napriek jej počiatočnému odmietaniu.

Muža zatkli vo februári 2014, keď sa pokúšal dievča prihlásiť do školy, niekoľko týždňov po ich islamskom sobášnom obrade v dome jej otca.

Dievča, ktoré medzitým dosiahlo vek 13 rokov, potom údajne liečili po spontánnom potrate, spôsobenom mimomaternicovým tehotenstvom. Vlani v novembri obvinili duchovného z vykonania nepovoleného sobášneho obradu. 

Otec dievčaťa povedal pre denník Daily Telegraph v Sydney, že podľa jeho chápania Koránu mohol byť pár spolu v tej istej miestnosti bez sprievodu jedine v prípade, že partneri sú manželmi.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články