Pápež František oslavuje: Za rytmu hriešneho tanga | Topky.sk

Nedeľa, 24. jún 2018. Meniny má Ján, zajtra Tadeáš.

Pápež František oslavuje: Za rytmu hriešneho tanga

Pápež František oslávil 78. narodeniny
Pápež František oslávil 78. narodeniny, Zdroj: SITA
17.12.2014 14:20

VATIKÁN - Hromadným tancovaním tanga a spevom piesne Happy Birthday v rôznych jazykoch dnes tisíce ľudí na Námestí sv. Petra vo Vatikáne zavinšovali pápežovi Františkovi k jeho dnešným 78. narodeninám.


Klasickú narodeninovú pesničku Happy Birthday si tak dnes pápež vypočul v španielskej i talianskej verzii i v ďalších jazykoch, podľa toho, akým sektorom sa práve pohyboval jeho papamobil pri príjazde na všeobecnú audienciu. 

Kňazi z jeho rodnej Argentíny mu zasa venovali tortu, na ktorej počas krátkej prestávky v jazde stihol sfúknuť sviečky. Na inej zastávke si zasa upil z maté - tradičného argentínskeho nápoja. 

Auto o krátky čas zastalo znova, aby si zjavne natešený pápež mohol prevziať kresbičku ako darček od malého talianskeho gratulanta.

V mieste, kde na námestie ústi na Via della Conciliazione sa zasa viac ako 2000 ľudí z Ríma i z ostatných častí Talianska pustilo do "Tanga pre Františka", len čo začala znieť svižná argentínska hudba.

"Sme tu kvôli pápežovým narodeninám. Tango je naším darom preňho," uviedla jedna z tanečníc. Agentúra AP pripomenula, že František, ktorý je prvým pápežom z Latinskej Ameriky v dejinách katolíckej cirkvi, je veľkým milovníkom tanga.

Pápež František oslávil 78.
Zdroj: SITA

Pápež v príhovore k účastníkom audiencie nespomenul svoje narodeniny, ale jeho úvahy o dôležitosti jednoduchého a pokorného rodinného života, hoci aj na periférii spoločnosti, boli podľa Vatikánskeho rozhlasu pre túto príležitosť veľmi vhodné.

Okrem toho dnes Vatikán zverejnil aj správu, že na všeobecných audienciách pod holým nebom sa toho roku zúčastnilo približne 1,2 milióna ľudí.


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články