Fidesz chce uzákoniť, že daň z internetu nebudú platiť odberatelia | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Fidesz chce uzákoniť, že daň z internetu nebudú platiť odberatelia

Viktor Orbán
Viktor Orbán
Zdroj: SITA
28.10.2014 18:30

BUDAPEŠŤ - Maďarská vládna strana Fidesz chce aj v prípade rozšírenia telekomunikačnej dane o daň z internetu prijať prísny zákon, ktorý by zaručil, že uvedenú daň neprenesú dodávatelia internetových služieb na odberateľov. Podľa agentúry MTI to dnes vyhlásil tlačový odbor Fideszu.


Podľa vládnej strany teda rozšírenie telekomunikačnej dane o internet nebude pre samotných odberateľov znamenať ani jediný forint nákladov navyše. Fidesz vo vyhlásení zdôraznil, že takto získané financie chce použiť vláda na program rozšírenia širokopásmového internetu v krajine aj s použitím zdrojov z Európskej únie. Dodávatelia telekomunikačných služieb tak získajú viac zákazníkov a preto by bolo vhodné, keby na tento rozvojový program vlády prispeli.

Proti zámeru vlády premiéra Viktora Orbána zdaniť internet protestovali v nedeľu večer v Budapešti tisíce Maďarov. Vládu vyzvali, aby do 48 hodín úplne stiahla z parlamentu návrh na zdanenie internetu.

Vládna strana Fidesz však predložila v pondelok parlamentu iba pozmeňujúci návrh, ktorým by bola určená horná hranica mesačného zdanenia internetu na 700 forintov (2,27 eura) a v prípade právnických osôb 5000 forintov (16,32 eura). Odporcovia avizovali ďalšiu demonštráciu už dnes večer v Budapešti, vo viacerých ďalších maďarských mestách, ale aj v poľskej Varšave.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články