Šokujúce obvinenie najmilovanejšieho pápeža: Ján Pavol II. má syna s prostitútkou! | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Šokujúce obvinenie najmilovanejšieho pápeža: Ján Pavol II. má syna s prostitútkou!

Pápež Ján Pavol II. s údajnou milenkou a synom
Pápež Ján Pavol II. s údajnou milenkou a synom
Zdroj: Fundacja ASA
06.03.2014 15:44

VARŠAVA - Útoky na zosnulého pápeža Jána Pavla II.! Poľskí ateisti zo združenia Ateizmus-Sekularizmus-Antiklerikalizmus tvrdia, že Ján Pavol II. mal ešte predtým, ako sa stal pápežom, pomer s konkubínou, s ktorou navyše splodil aj syna. Vôbec im pritom neprekáža, že sa opierajú o údajne sfalšované dokumenty, ktorými sa mala komunistická tajná služba pokúšať Karola Wojtylu zdiskreditovať.


Aktivisti odmietajúci zásahy náboženstva do politického života a myslenia na svojich stránkach oznámili, že už o mesiac pokryjú ulice poľského mesta Lublin bilbordmi, ktoré majú byť dôkazom nekresťanského života zosnulého pápeža Jána Pavla II. Fotografia na pútači údajne zachytáva Karola Wojtylu, konkubínu Irenu Kinaszewsku, s ktorou mal mať pomer a ich spoločného syna Adama.

Pápež na fotografii údajne s milenkou Irenou a ich spoločným synom Adamom.
Šokujúce obvinenie najmilovanejšieho pápeža:
Zdroj: Fundacja ASA

Rozvešanie bilbordov má byť podľa poľských ateistov len začiatkom veľkej akcie. Fotografie pápeža s konkubínou chcú ukázať ľuďom v celej krajine. "Začneme s jedným bilbordom (12 m²) a v spolupráci so spojeneckými organizáciami aj s pomocou vás všetkých chceme poukázať na druhú stranu mince, ktorou je nikdy nevypovedaná časť celej pravdy. My tú pravdu ukážeme na bilbordoch vo všetkých poľských mestách a bude to bezprecedentná udalosť, pretože také niečo tu v dejinách nášho panstva ešte nebolo," cituje z vyhlásenia aktivistov denník Fakt.

Pripravovaná akcia poľských ateistov.
Šokujúce obvinenie najmilovanejšieho pápeža:
Zdroj: Fundacja ASA

Rozhorčení ateisti sa opierajú o zvesti o údajnej afére Karola Wojtylu, ktorý mal mať ešte v období komunizmu pomer s konkubínou. S najväčšou pravdepodobnosťou išlo vtedy o provokáciu zo strany bezpečnostnej služby. Podľa materiálov z poľského ústavu pamäti národa mohli obvinenia slúžiť na oslabenie povesti Karola Wojtylu pred jeho návštevou Poľska v roku 1983.


Galéria

Pápež Ján Pavol II. Pápež na fotografii údajne Pripravovaná akcia poľských ateistov.

Nástroje k článkuZDROJ: ZB
FOTO: Fundacja ASA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články